Plugins - Gutenberg - Stable (latest release) - en to sr_RS translation catalogue (842 entries)

en: %1$s (%2$s of %3$s)
sr_RS: %1$s (%2$s од %3$s)

en: %1$s on %2$s
sr_RS: %1$s на %2$s

en: %d Block | %d Blocks
sr_RS[0]: %d блок
sr_RS[1]: %d блока
sr_RS[2]: %d блокова

en: %d Revision | %d Revisions
sr_RS[0]: %d ревизија
sr_RS[1]: %d ревизије
sr_RS[2]: %d ревизија

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate. | %d results found, use up and down arrow keys to navigate.
sr_RS[0]: %d резултат је пронађен, користите стрелице за горе и доле за кретање.
sr_RS[1]: %d резултата су пронађена, користите стрелице за горе и доле за кретање.
sr_RS[2]: %d резултата су пронађена, користите стрелице за горе и доле за кретање.

en: %s (opens in a new tab)
sr_RS: %s (отвара се у новом језичку)

en: %s ago
sr_RS: %s раније

en: %s from now
sr_RS: %s раније

en: %s is currently working on this post, which means you cannot make changes, unless you take over.
sr_RS: %s тренутно ради на овом чланку, што значи да ви не можете да правите измене осим ако не преузмете.

en: %s now has editing control of this post. Don't worry, your changes up to this moment have been saved
sr_RS: %s сада има контролу над уређивањем овог чланка. Не брините, ваше измене до овог тренутка су сачуване

en: (Click to focus this heading)
sr_RS: (Притисни за фокус на заглавље)

en: (Empty heading)
sr_RS: (Празно заглавље)

en: (Incorrect heading level)
sr_RS: (Неправилни ниво заглавља)

en: (Multiple H1 headings are not recommended)
sr_RS: (Више H1 заглавља нису препоручена)

en: (Untitled)
sr_RS: (Без наслова)

en: (Your theme may already use a H1 for the post title)
sr_RS: (Ваша тема можда већ користи H1 за наслов чланка)

en: (current %s: %s)
sr_RS: (тренутна %s: %s)

en: (current color: %s)
sr_RS: (тренутна боја: %s)

en: (no title)
sr_RS: (нема наслова)

en: (opens in a new tab)
sr_RS: (отвара се у новом језичку)

en: ... like this one, which is right aligned.
sr_RS: ... као овај који је поравнат десно.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
sr_RS: Слика вреди хиљаду речи

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
sr_RS: Велика предност блокова је да их можете уредити у месту и директно руковати својим садржајем. Уместо поља за уређивање ствари као што је извор цитата или текст дугмета, можете директно променити садржај. Пробајте уређивање цитата:

en: A single column within a columns block.
sr_RS: Један ступац унутар блока ступаца.

en: A → Z
sr_RS: А 	 Ш

en: Access all block and document tools in a single place
sr_RS: Приступите свим алаткама блокова и документа са једног места

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
sr_RS: Приступачност је важна &mdash; немојте заборавити alt атрибут

en: Add %s
sr_RS: Додај: %s

en: Add Column After
sr_RS: Додај ступац после

en: Add Column Before
sr_RS: Додај ступац пре

en: Add New Tag
sr_RS: Додај нову ознаку

en: Add New Term
sr_RS: Додај новог члана

en: Add Row After
sr_RS: Додај ред после

en: Add Row Before
sr_RS: Додај ред пре

en: Add a block that displays content in multiple columns, then add whatever content blocks you’d like.
sr_RS: Додајте блок који приказује садржај у више ступаца, затим додајте који год блок садржаја желите.

en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter, Instagram or YouTube.
sr_RS: Додајте блок који приказује садржај повучен са других веб места као што су Твитер, Инстаграм или Јутјуб.

en: Add a link to a downloadable file.
sr_RS: Додајте везу ка датотеци за преузимање.

en: Add a strikethrough to the selected text.
sr_RS: Додај прецртавање иабраном тексту.

en: Add an image or video with a text overlay — great for headers.
sr_RS: Додајте слику или видео запис са слојем текста преко ње — одлично за заглавља.

en: Add block
sr_RS: Додај блок

en: Add custom HTML code and preview it as you edit.
sr_RS: Додајте прилагођени HTML и прегледајте га док га уређујете.

en: Add item
sr_RS: Додај ставку

en: Add new category
sr_RS: Додај нову категорију

en: Add new term
sr_RS: Додај новог члана

en: Add tags
sr_RS: Додај ознаке

en: Add text or type / to add content
sr_RS: Напишите текст или откуцајте / да бисте додали садржај

en: Add text that respects your spacing and tabs, and also allows styling.
sr_RS: Додајте текст који поштује ваше прореде и табулаторе и такође омогућава стилизовање.

en: Add text…
sr_RS: Додајте текст…

en: Add title
sr_RS: Додај наслов

en: Add to Reusable Blocks
sr_RS: Додај у блокове за вишекратну употребу

en: Add white space between blocks and customize its height.
sr_RS: Додајте празни простор између блокова и прилагодите висину.

en: Additional CSS Class
sr_RS: Додатна CSS класа

en: Additional settings are now available in the Editor block settings sidebar
sr_RS: Додатна подешавања су сада доступна у бочној траци подешавања уређивача блока

en: Advanced
sr_RS: Напредно

en: Advanced Panels
sr_RS: Напредне табле

en: After Conversion
sr_RS: Након претварања

en: Align center
sr_RS: Поравнато по средини

en: Align left
sr_RS: Поравнато лево

en: Align right
sr_RS: Поравнато десно

en: All
sr_RS: Сви

en: All Posts
sr_RS: Сви чланци

en: Allow Comments
sr_RS: Дозволи коментаре

en: Allow Pingbacks & Trackbacks
sr_RS: Дозволи повратне везе и повратне пингове

en: Alt Text (Alternative Text)
sr_RS: Резервни текст (текстуална замена)

en: Alternative text describes your image to people who can’t see it. Add a short description with its key details.
sr_RS: Заменски текст описује вашу слику људима који не могу да је виде. Додајте кратак опис са кључним детаљима.

en: Always show pre-publish checks.
sr_RS: Увек прикажи провере пре објављивања.

en: An unknown error occurred.
sr_RS: Догодила се непозната грешка.

en: Anchors lets you link directly to a section on a page.
sr_RS: Сидра вам дозвољавају да директно повежете на одељак стране.

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
sr_RS: И <em>спискови</em> као овај, наравно :)

en: Another user is currently working on this post, which means you cannot make changes, unless you take over.
sr_RS: Други корисник тренутно ради на овом чланку, што значи да ви не можете да правите измене осим ако не преузмете.

en: Another user now has editing control of this post. Don't worry, your changes up to this moment have been saved
sr_RS: Други корисник сада има контролу над уређивањем овог чланка. Не брините, ваше измене до овог тренутка су сачуване

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
sr_RS: Сваки блок може да користи ова поравнања. Блок угнежђивања их такође има, и одмах је одговарајући:

en: Apply
sr_RS: Примени

en: Apply the "%1$s" format.
sr_RS: Примени облик „%1$s“.

en: April
sr_RS: април

en: Archives
sr_RS: Архиве

en: Archives Settings
sr_RS: Подешавања архива

en: Are you ready to publish?
sr_RS: Да ли сте спремни за објављивање?

en: Are you ready to schedule?
sr_RS: Да ли сте спремни за заказивање?

en: Are you ready to submit for review?
sr_RS: Да ли сте спремни за предавање на преглед?

en: Are you sure you want to delete this Reusable Block?
    
    It will be permanently removed from all posts and pages that use it.
sr_RS: Да ли сте сигурни да желите да обришете овај блок за вишекратну употребу?
    
    Биће трајно уклоњен са свих чланака и страна које га користе.

en: Are you sure you want to unpublish this post?
sr_RS: Да ли сигурно желите да овај чланак више не буде објављен?

en: Are you sure you want to unschedule this post?
sr_RS: Да ли сигурно желите да овај чланак више не буде заказан?

en: Aside
sr_RS: Са стране

en: Attachment Page
sr_RS: Страници прилога

en: Attempt Recovery
sr_RS: Покушај опоравак

en: Attributes for %s block
sr_RS: Атрибути блока %s

en: Audio
sr_RS: Звучни запис

en: Audio Settings
sr_RS: Подешавања звучног записа

en: August
sr_RS: август

en: Author
sr_RS: Аутор

en: Auto
sr_RS: Аутоматски

en: Autoplay
sr_RS: Самопуштање

en: Autosaving
sr_RS: Аутоматско снимање

en: Available block types
sr_RS: Доступне врсте блока

en: Avatar
sr_RS: Аватар

en: Background Color
sr_RS: Боја позадине

en: Background Opacity
sr_RS: Непрозирност позадине

en: Backtick
sr_RS: Обрнути полунаводник

en: Beautiful landscape
sr_RS: Предиван пејзаж

en: Because this post does not have revisions, you will not be able to revert any changes you make in the Classic Editor.
sr_RS: Зато што овај чланак нема ревизија, нећете моћи да вратите измене које направите у класичном уређивачу.

en: Block
sr_RS: Блок

en: Block %s is at the beginning of the content and can’t be moved up
sr_RS: Блок %s је на почетку садржаја и не може бити померен нагоре

en: Block %s is at the end of the content and can’t be moved down
sr_RS: Блок %s је на крају садржаја и не може бити померен надоле

en: Block %s is the only block, and cannot be moved
sr_RS: Блок %s је једини блок и не може бити померен

en: Block Navigation
sr_RS: Кретање блока

en: Block Styles
sr_RS: Стилови блока

en: Block Toolbar
sr_RS: Трака са алаткама блока

en: Block created.
sr_RS: Блок је направљен.

en: Block deleted.
sr_RS: Блок је обрисан.

en: Block has been deleted or is unavailable.
sr_RS: Блок је обрисан обрисан или је недоступан.

en: Block settings
sr_RS: Подешавања блока

en: Block settings (selected)
sr_RS: Подешавања блока (изабрано)

en: Block settings closed
sr_RS: Подешавања блока су затворена

en: Block shortcuts
sr_RS: Пречице блока

en: Block type "%s" is already registered.
sr_RS: Врста блока „%s“ је већ регистрована.

en: Block type "%s" is not registered.
sr_RS: Врста блока „%s“ није регистрована.

en: Block type names must be strings.
sr_RS: Имена врсте блока морају бити ниске.

en: Block type names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-block-type
sr_RS: Имена врсте блока морају да садрже префикс. На пример: moj-dodatak/moja-prilagodjena-vrsta-bloka

en: Block type names must not contain uppercase characters.
sr_RS: Имена врсте блока морају да не садрже велика слова.

en: Block updated.
sr_RS: Блок је ажуриран.

en: Block: %s
sr_RS: Блок: %s

en: Blocks
sr_RS: Блокови

en: Blocks cannot be moved down as they are already at the bottom
sr_RS: Блокови не могу бити померени надоле зато што су већ на дну

en: Blocks cannot be moved up as they are already at the top
sr_RS: Блокови не могу бити померени нагоре зато што су већ на врху

en: Bold
sr_RS: Подебљано

en: Button
sr_RS: Дугме

en: Calendar Help
sr_RS: Помоћ за календар

en: Categories
sr_RS: Категорије

en: Categories Settings
sr_RS: Подешавања категорија

en: Category
sr_RS: Категорија

en: Change Alignment
sr_RS: Промени поравнање

en: Change Permalinks
sr_RS: Промени сталне везе

en: Change Text Alignment
sr_RS: Промени поравнање текста

en: Change block type
sr_RS: Промени врсту блока

en: Change the block type after adding a new paragraph.
sr_RS: Промени врсту блока након додавања новог пасуса.

en: Change type of %d block | Change type of %d blocks
sr_RS[0]: Промени врсту %d блока
sr_RS[1]: Промени врсту %d блока
sr_RS[2]: Промени врсту %d блокова

en: Chat
sr_RS: Ћаскање

en: Classic
sr_RS: Класични

en: Classic Editor
sr_RS: Класични уређивач

en: Clear
sr_RS: Очисти

en: Clear selection.
sr_RS: Очисти избор.

en: Click the desired day to select it.
sr_RS: Притисните жељени дан да бисте га изабрали.

en: Click the right or left arrows to select other months in the past or the future.
sr_RS: Притисните леву или десну стрелицу да бисте изабрали друге месеце у прошлости или будућности.

en: Click to Select
sr_RS: Притисните за избор

en: Click “Preview” to load a preview of this page, so you can make sure you’re happy with your blocks.
sr_RS: Притисните на „Прегледај“ да бисте учитали преглед ове странице тако да можете да будете сигурни да сте задовољни својим блоковима.

en: Close
sr_RS: Затвори

en: Close dialog
sr_RS: Затвори дијалог

en: Close panel
sr_RS: Затвори таблу

en: Close plugin
sr_RS: Затвори додатак

en: Close settings
sr_RS: Затвори подешавања

en: Cloudflare is blocking REST API requests
sr_RS: Cloudflare блокира REST API захтеве

en: Cloudflare is blocking REST API requests.
sr_RS: Cloudflare блокира REST API захтеве.

en: Code
sr_RS: Кôд

en: Code Editor
sr_RS: Уређивач кôда

en: Code editor selected
sr_RS: Уређивач кôда је изабран

en: Code is Poetry
sr_RS: Кôд је поезија

en: Color Settings
sr_RS: Подешавања боја

en: Color code: %s
sr_RS: Кôд боје: %s

en: Color: %s
sr_RS: Боја: %s

en: Column
sr_RS: Ступац

en: Column Count
sr_RS: Број ступаца

en: Columns
sr_RS: Ступци

en: Coming Soon
sr_RS: Ускоро долази

en: Comma
sr_RS: Запета

en: Comments
sr_RS: Коментари

en: Common Blocks
sr_RS: Чести блокови

en: Content structure
sr_RS: Структура садржаја

en: Continue to Classic Editor
sr_RS: Настави са класичним уређивачем

en: Convert the selected text into a link.
sr_RS: Претвори изабрани текст у везу.

en: Convert to Blocks
sr_RS: Претвори у блокове

en: Convert to Classic Block
sr_RS: Претвори у класични блок

en: Convert to HTML
sr_RS: Претвори у HTML

en: Convert to Regular Block
sr_RS: Претвори у редован блок

en: Convert to ordered list
sr_RS: Претвори у нумерисани списак

en: Convert to unordered list
sr_RS: Претвори у неуређени списак

en: Copied!
sr_RS: Умножено!

en: Copy All Content
sr_RS: Умножи сав садржај

en: Copy Error
sr_RS: Умножи грешку

en: Copy Link
sr_RS: Умножи везу

en: Copy Post Text
sr_RS: Умножи текст чланка

en: Copy URL
sr_RS: Умножи URL

en: Copy the permalink
sr_RS: Умножи сталну везу

en: Cover
sr_RS: Прекривач

en: Cover Settings
sr_RS: Подешавања прекривача

en: Create
sr_RS: Направи

en: Create a break between ideas or sections with a horizontal separator.
sr_RS: Направите прекид између замисли или одељака са водоравним растављачем.

en: Create a bulleted or numbered list.
sr_RS: Направите неуређен или нумерисан списак.

en: Create content, and save it to reuse across your site. Update the block, and the changes apply everywhere it’s used.
sr_RS: Направите садржај и сачувајте га за поновно коришћење на вашем веб месту. Ажурирајте блок и измене ће бити примењене свуда где се користи.

en: Create password
sr_RS: Направи лозинку

en: Crop Images
sr_RS: Опсецање слика

en: Current
sr_RS: Тренутно

en: Custom Fields
sr_RS: Прилагођена поља

en: Custom HTML
sr_RS: Прилагођени HTML

en: Custom Size
sr_RS: Прилагођена величина

en: Custom URL
sr_RS: Прилагођени URL

en: Custom color picker
sr_RS: Бирач прилагођене боје

en: Custom font size
sr_RS: Прилагођена величина словног лика

en: Cyan bluish gray
sr_RS: Плавичасто сиви цијан

en: Date
sr_RS: Датум

en: Day
sr_RS: Дан

en: December
sr_RS: децембар

en: Default template
sr_RS: Подразумевани шаблон

en: Delete Column
sr_RS: Обриши ступац

en: Delete Row
sr_RS: Обриши ред

en: Demo
sr_RS: Показивање

en: Disable tips
sr_RS: Онемогући савете

en: Discussion
sr_RS: Дискусија

en: Dismiss this notice
sr_RS: Занемари ову напомену

en: Display Avatar
sr_RS: Прикажи аватар

en: Display Date
sr_RS: Прикажи датум

en: Display Excerpt
sr_RS: Прикажи исечак

en: Display a list of all categories.
sr_RS: Прикажите списак свих категорија.

en: Display a list of your most recent comments.
sr_RS: Прикажите списак својих скорашњих коментара.

en: Display a list of your most recent posts.
sr_RS: Прикажите списак својих скорашњих чланака.

en: Display a monthly archive of your posts.
sr_RS: Прикажите месечну архиву својих чланака.

en: Display as Dropdown
sr_RS: Прикажи као падајуће

en: Display code snippets that respect your spacing and tabs.
sr_RS: Додајте исечке кôда који поштују ваше прореде и табулаторе.

en: Display multiple images in a rich gallery.
sr_RS: Прикажите више слика у богатој галерији.

en: Display post date
sr_RS: Прикажи датум чланка

en: Display this help.
sr_RS: Прикажи ову помоћ.

en: Document
sr_RS: Документ

en: Document Outline
sr_RS: Обрис документа

en: Document Panels
sr_RS: Табле документа

en: Document Statistics
sr_RS: Статистике документа

en: Document and block tools
sr_RS: Алатке документа и блока

en: Document settings
sr_RS: Подешавања документа

en: Document settings (selected)
sr_RS: Подешавања документа (изабрано)

en: Document tools
sr_RS: Алатке документа

en: Documentation
sr_RS: Документација

en: Dots
sr_RS: Тачке

en: Double-check your settings before publishing.
sr_RS: Два пута проверите своја подешавања пре објављивања.

en: Download Button Settings
sr_RS: Подешавања дугмета за преузимање

en: Drag a video, upload a new one or select a file from your library.
sr_RS: Превуците видео запис, отпремите нови или изаберите датотеку из своје библиотеке.

en: Drag an image or a video, upload a new one or select a file from your library.
sr_RS: Превуците слику или видео запис, отпремите нову или изаберите датотеку из своје библиотеке.

en: Drop Cap
sr_RS: Иницијал

en: Drop files to upload
sr_RS: Превуци датотеке за отпремање

en: Duplicate
sr_RS: Дуплирај

en: Duplicate the selected block(s).
sr_RS: Дуплирај изабрани блок.

en: Edit
sr_RS: Уреди

en: Edit &#8220;%s&#8221; in the classic editor
sr_RS: Уреди &#0132;%s&#0147; у класичном уређивачу

en: Edit Gallery
sr_RS: Уреди галерију

en: Edit Link
sr_RS: Уреди везу

en: Edit Media
sr_RS: Уреди садржај

en: Edit Table
sr_RS: Уреди табелу

en: Edit URL
sr_RS: Уреди URL

en: Edit as HTML
sr_RS: Уреди као HTML

en: Edit audio
sr_RS: Уреди звучни запис

en: Edit file
sr_RS: Уреди датотеку

en: Edit image
sr_RS: Уреди слику

en: Edit in Gutenberg
sr_RS: Уреди у Гутенбергу

en: Edit media
sr_RS: Уреди садржај

en: Edit or update the image
sr_RS: Уреди или ажурирај слику

en: Edit post permalink
sr_RS: Уреди сталну везу чланка

en: Edit video
sr_RS: Уреди видео запис

en: Edit visually
sr_RS: Уреди видљиво

en: Editing Code
sr_RS: Уређивање кôда

en: Editor
sr_RS: Уређивач

en: Editor content
sr_RS: Садржај уређивача

en: Editor plugins
sr_RS: Додаци уређивача

en: Editor publish
sr_RS: Објава уређивача

en: Editor settings
sr_RS: Подешавања уређивача

en: Editor top bar
sr_RS: Трака на врху уређивача

en: Embed Cloudup content
sr_RS: Угнездите садржаја са Cloudup-а

en: Embed CollegeHumor content
sr_RS: Угнездите садржаја са CollegeHumor-а

en: Embed Flickr content
sr_RS: Угнездите садржаја са Flickr-а

en: Embed Funny or Die content
sr_RS: Угнездите садржаја са Funny or Die-а

en: Embed Handler
sr_RS: Држач угнежђивања

en: Embed Hulu content
sr_RS: Угнездите садржаја са Hulu-а

en: Embed Imgur content
sr_RS: Угнездите садржаја са Imgur-а

en: Embed Issuu content
sr_RS: Угнездите садржаја са Issuu-а

en: Embed Kickstarter content
sr_RS: Угнездите садржаја са Kickstarter-а

en: Embed Meetup.com content
sr_RS: Угнездите садржаја са Meetup.com-а

en: Embed Mixcloud content
sr_RS: Угнездите садржаја са Mixcloud-а

en: Embed Polldaddy content
sr_RS: Угнездите садржаја са Polldaddy-а

en: Embed ReverbNation content
sr_RS: Угнездите садржаја са ReverbNation-а

en: Embed Screencast content
sr_RS: Угнездите садржаја са Screencast-а

en: Embed Scribd content
sr_RS: Угнездите садржаја са Scribd-а

en: Embed Slideshare content
sr_RS: Угнездите садржаја са Slideshare-а

en: Embed SmugMug content
sr_RS: Угнездите садржаја са SmugMug-а

en: Embed SoundCloud content
sr_RS: Угнездите садржаја са SoundCloud-а

en: Embed Speaker Deck content
sr_RS: Угнездите садржаја са Speaker Deck-а

en: Embed Spotify content
sr_RS: Угнездите садржаја са Spotify-а

en: Embed a Dailymotion video
sr_RS: Угнездите Dailymotion видео запис

en: Embed a Facebook post
sr_RS: Угнездите Фејсбуков чланак

en: Embed a Photobucket image
sr_RS: Угнездите Photobucket-ову слику

en: Embed a TED video
sr_RS: Угнездите TED видео запис

en: Embed a Tumblr post
sr_RS: Угнездите Tumblr-ов чланак

en: Embed a VideoPress video
sr_RS: Угнездите VideoPress видео запис

en: Embed a Vimeo video
sr_RS: Угнездите Vimeo видео запис

en: Embed a WordPress post
sr_RS: Угнездите Вордпресов чланак

en: Embed a WordPress.tv video
sr_RS: Угнездите WordPress.tv видео запис

en: Embed a YouTube video
sr_RS: Угнездите Јутјубов видео запис

en: Embed a simple audio player.
sr_RS: Угнездите једноставан прегледач звучног записа.

en: Embed a tweet
sr_RS: Угнездите твит

en: Embed a video from your media library or upload a new one.
sr_RS: Угнездите видео запис из своје библиотеке садржаја или отпремите нов.

en: Embed an Animoto video
sr_RS: Угнездите Animoto видео запис

en: Embed an Instagram post
sr_RS: Угнездите Инстаграмов чланак

en: Embed videos, images, tweets, audio, and other content from external sources.
sr_RS: Угнездите видео записе, слике, аудио записе, твитове и други садржај из спољашњих извора.

en: Embedded content from %s
sr_RS: Угнежђени садржај са %s

en: Embedding…
sr_RS: Угнежђивање…

en: Embeds
sr_RS: Угнежђивања

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
sr_RS: Угнежђивања, као што је Јутјуб, Твитер или други Вордпресови чланци.

en: Enable Pre-publish Checks
sr_RS: Омогући провере пре објављивања

en: Enable Tips
sr_RS: Омогући савете

en: Enter URL to embed here…
sr_RS: Овде унесите URL за угнежђивање…

en: Error loading block: %s
sr_RS: Грешка приликом учитавања блока: %s

en: Error while uploading file %s to the media library.
sr_RS: Грешка приликом отпремања датотеке %s у библиотеку садржај.

en: Excerpt
sr_RS: Одломак

en: Exit Code Editor
sr_RS: Изађи из уређивача кôда

en: Export as JSON
sr_RS: Извези као JSON

en: F j, Y
sr_RS: j. F Y.

en: F j, Y g:i a
sr_RS: j. F Y. H:i

en: Featured Image
sr_RS: Издвојена слика

en: Features supported by this theme.
sr_RS: Особине које подржава ова тема.

en: February
sr_RS: фебруар

en: Feedback
sr_RS: Реаговање

en: File
sr_RS: Датотека

en: Find original
sr_RS: Пронађи изворни

en: Finished writing? That’s great, let’s get this published right now. Just click “Publish” and you’re good to go.
sr_RS: Завршили сте са писањем? Одлично, хајде да одмах објавимо. Само притисните на „Објави“ и бићете спремни.

en: Fixed Background
sr_RS: Непокретна позадина

en: Fixed width table cells
sr_RS: Непромењива ширина ћелија табеле

en: Focus on one block at a time
sr_RS: Усредсредите се на један блок истовремено

en: Font Size
sr_RS: Величина словног лика

en: For free Cloudflare accounts, you can <a href="%s">change the REST API URL</a>, to avoid triggering the WAF rules. Please be aware that this may cause issues with other plugins that use the REST API, and removes any other protection Cloudflare may be offering for the REST API.
sr_RS: Та бесплатне Cloudflare налоге, можете <a href="%s">променити REST API URL</a>, да бисте избегли изазивање WAF правила. Молимо вас да будете свесни да ово може да изазове проблеме са другим додацима који користе REST API и уклања сваку другу заштиту коју Cloudflare може да нуди REST API-ју.

en: Formatting
sr_RS: Обликовање

en: Forward-slash
sr_RS: Коса црта

en: Full width
sr_RS: Пуна ширина

en: Fullscreen Mode
sr_RS: Режим приказа преко целог екрана

en: Galleries
sr_RS: Галерије

en: Gallery
sr_RS: Галерија

en: Gallery Settings
sr_RS: Подешавања галерије

en: General
sr_RS: Опште

en: Generating preview…
sr_RS: Прављење прегледа…

en: Global shortcuts
sr_RS: Опште пречице

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
sr_RS: Дајте му прилику, можда ћете открити ствари које Вордпрес већ може да дода у ваше чланке за које нисте знали. Ево кратког списка шта ту тренутно можете пронаћи:

en: Go to the first (home) or last (end) day of a week.
sr_RS: Идите на први (home) или последњи (end) дан седмице.

en: Got it
sr_RS: Разумем

en: Grid View
sr_RS: Преглед у решетци

en: Gutenberg
sr_RS: Гутенберг

en: Gutenberg Team
sr_RS: Тим Гутенберг

en: Gutenberg development mode requires files to be built. Run <code>npm install</code> to install dependencies, <code>npm run build</code> to build the files or <code>npm run dev</code> to build the files and watch for changes. Read the <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/master/CONTRIBUTING.md">contributing</a> file for more information.
sr_RS: Режим изградње Гутенберга захтева да датотеке буду направљене. Покрените <code>npm install</code> да бисте поставили зависнике, <code>npm run build</code> да направите датотеке или <code>npm run dev</code> да направите датотеке и гледате за измене. Прочитајте датотеку о <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/master/CONTRIBUTING.md">доприношењу</a> за више података.

en: Gutenberg incompatible meta box, from the "%s" plugin.
sr_RS: Неусклађена мета кутијица са Гутенбергом из додатка „%s“.

en: Gutenberg requires WordPress 4.9.8 or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
sr_RS: Гутенберг захтева Вордпрес 4.9.8 или новији да би правилно радио. Молимо вас да ажурирате Вордпрес пре него што укључите Гутенберг.

en: Gutenberg tips
sr_RS: Гутенбергови савети

en: HTML Anchor
sr_RS: HTML сидро

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
sr_RS: Ношење са сликама и садржајем са највећом пажњом је примарни фокус новог уређивача. Надамо се да ћете додавање натписа или мењање у пуну величину слика пронаћи много лакшим и робустнијим него пре.

en: Heading
sr_RS: Заглавље

en: Heading %d
sr_RS: Заглавље %d

en: Heading Settings
sr_RS: Подешавање заглавља

en: Headings
sr_RS: Заглавља

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
sr_RS: Заглавља су такође посебни блокови, што помаже са обрисом и организацијом вашег садржаја.

en: Height
sr_RS: Висина

en: Height in pixels
sr_RS: Висина у пикселима

en: Help build Gutenberg
sr_RS: Помози градњу Гутенберга

en: Hide Block Settings
sr_RS: Сакриј подешавања блока

en: Hide more tools & options
sr_RS: Сакриј више алатки и могућности

en: Hide options
sr_RS: Сакриј могућности

en: Hide the teaser before the "More" tag
sr_RS: Сакриј увод пре ознаке „Више“

en: Home and End
sr_RS: Home и End

en: Hours
sr_RS: Сати

en: ID of the post context.
sr_RS: ID значења чланка.

en: If neither of these options are possible for you, please <a href="%s">follow this issue for updates</a>. We hope to have this issue rectified soon!
sr_RS: Уколико ниједна од ових могућности није могућа за вас, молимо вас да <a href="%s">пратите овај проблем за ажурирања</a>. Надамо се да ћемо овај проблем ускоро исправити!

en: If you have a Cloudflare Pro account, log in to Cloudflare, visit the Firewall settings page, open the "Cloudflare Rule Set" details, open the "Cloudflare WordPress" ruleset, then set the rules "WP0025A" and "WP0025B" to "Disable".
sr_RS: Уколико имате Cloudflare Pro налог, пријавите се на Cloudflare, посетите страницу подешавања Firewall, отворите детаље "Cloudflare Rule Set", отворите "Cloudflare WordPress" скуп правила, затим поставите правила "WP0025A" и "WP0025B" на "Disable".

en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
sr_RS: Уколико желите да сазнате више о прављењу додатних блокова или сте заинтересовани у помагању пројекту, идите на <a href="%s">GitHub складиште</a>.

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
sr_RS: Уколико ваша тема то подржава, видећете дугме „Широко“ на траци са алаткама слике. Пробајте.

en: Image
sr_RS: Слика

en: Image Dimensions
sr_RS: Величине слике

en: Image Settings
sr_RS: Подешавања слике

en: Image Size
sr_RS: Величина слике

en: Images &amp; Videos
sr_RS: Слике и видео записи

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
sr_RS: Замислите да све што Вордпрес може да уради за вас је доступно брзо и на истом месту у сучељу. Нема потребе да схватите HTML ознаке, класе или запамтите компликовану синтаксу кратких кôдова. То је дух иза уметача—дугмета <code>(+)</code> које ћете видети у уређивачу—које вам дозвољава да прегледате све доступне блокове садржаја и да их додајете у свој чланак. Додаци и теме могу да региструју сопствене, отварајући много могућности за богато уређивање и објављивање.

en: Immediately
sr_RS: Одмах

en: Import from JSON
sr_RS: Увези из JSON-а

en: Indent list item
sr_RS: Увуци ставку списка

en: Inline Elements
sr_RS: Елементи у равни

en: Inline Image
sr_RS: Слика у равни

en: Insert After
sr_RS: Уметни после

en: Insert Before
sr_RS: Уметни пре

en: Insert Link
sr_RS: Уметни везу

en: Insert Media
sr_RS: Уметни садржај

en: Insert a new block after the selected block(s).
sr_RS: Уметни нови блок после изабраног блока.

en: Insert a new block before the selected block(s).
sr_RS: Уметни нови блок пре изабраног блока.

en: Insert a table — perfect for sharing charts and data.
sr_RS: Уметните табелу — савршено за дељење графикона и података.

en: Insert additional custom elements with a WordPress shortcode.
sr_RS: Уметните додатне прилагођене елементе са Вордпресовим кратким кôдом.

en: Insert an image to make a visual statement.
sr_RS: Уметните слику да бисте направили видљив исказ.

en: Insert from URL
sr_RS: Уметни са URL-а

en: Insert poetry. Use special spacing formats. Or quote song lyrics.
sr_RS: Уметните поезију. Користите посебно обликовање прореда. Или цитирате текст песме.

en: Internal search handler error.
sr_RS: Унутрашња грешка држача претраге.

en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
sr_RS: Представите нове одељке и организујте садржај да помогнете посетиоцима (и претраживачима веба) да разумеју структуру вашег садржаја.

en: Invalid JSON file
sr_RS: Неисправна JSON датотека

en: Invalid Reusable Block JSON file
sr_RS: Неисправна JSON датотека блока за вишекратну употребу

en: Invalid block.
sr_RS: Неправилан блок.

en: Invalid item ID.
sr_RS: Неисправан ID ставке.

en: Invalid parent post ID.
sr_RS: Неисправан ID родитеља чланка.

en: Invalid type parameter.
sr_RS: Неисправна врста параметра.

en: Italic
sr_RS: Искошено

en: Item added.
sr_RS: Ставка је додата.

en: Item removed.
sr_RS: Ставка је уклоњена.

en: January
sr_RS: јануар

en: July
sr_RS: јул

en: June
sr_RS: јун

en: Keep as HTML
sr_RS: Остави као HTML

en: Keep it as is
sr_RS: Остави га какав јесте

en: Keyboard Shortcuts
sr_RS: Пречице са тастатуре

en: Latest Comments
sr_RS: Последњи коментари

en: Latest Comments Settings
sr_RS: Подешавања последњих коментара

en: Latest Posts
sr_RS: Последњи чланци

en: Latest Posts Settings
sr_RS: Подешавања последњих чланака

en: Layout Elements
sr_RS: Елементи распореда

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
sr_RS: Блокови распореда, као што су Дугмад, Прекривне слике, Растављачи и сл.

en: Learn More
sr_RS: Сазнај више

en: Learn more about manual excerpts
sr_RS: Сазнајте више о ручним одломцима

en: Left and Right Arrows
sr_RS: Лево и десно стрелице

en: Level
sr_RS: Ниво

en: Light green cyan
sr_RS: Светло зелени цијан

en: Limit results to items of an object type.
sr_RS: Ограничите резултате на ставке врсте предмета.

en: Limit results to items of one or more object subtypes.
sr_RS: Ограничите резултате на ставке једне или више подврста предмета.

en: Link
sr_RS: Веза

en: Link Settings
sr_RS: Подешавања везе

en: Link To
sr_RS: Веза ка

en: Link URL
sr_RS: URL везе

en: Link added.
sr_RS: Веза је додата.

en: Link edited.
sr_RS: Веза је уређена.

en: Link removed.
sr_RS: Веза је уклоњена.

en: List
sr_RS: Списак

en: List View
sr_RS: Преглед у списку

en: Loop
sr_RS: Петља

en: Luminous vivid amber
sr_RS: Блиставо јарки ћилибар

en: Luminous vivid orange
sr_RS: Блиставо јарко наранџаста

en: M j, Y g:i a
sr_RS: j. F Y. у H:i

en: Main Color
sr_RS: Главна боја

en: Make the selected text bold.
sr_RS: Направи изабрани текст подебљаним.

en: Make the selected text italic.
sr_RS: Направи изабрани текст искошеним.

en: Manage All Reusable Blocks
sr_RS: Управљај свим блоковима за вишекратну употребу

en: March
sr_RS: март

en: Matt Mullenweg, 2017
sr_RS: Мет Муленвег, 2017.

en: May
sr_RS: мај

en: Media
sr_RS: Садржај

en: Media & Text
sr_RS: Садржај и текст

en: Media & Text Settings
sr_RS: Подешавања садржаја и текста

en: Media File
sr_RS: Датотеци садржаја

en: Media Library
sr_RS: Библиотека садржаја

en: Media Rich
sr_RS: Богат садржајем

en: Media Settings
sr_RS: Подешавања садржаја

en: Media area
sr_RS: Простор садржаја

en: Metadata
sr_RS: Метаподаци

en: Minutes
sr_RS: Минути

en: Month
sr_RS: Месец

en: More options
sr_RS: Више могућности

en: Move %1$d block from position %2$d down by one place | Move %1$d blocks from position %2$d down by one place
sr_RS[0]: Померите %1$d блок са места %2$d надоле за једно место
sr_RS[1]: Померите %1$d блока са места %2$d надоле за једно место
sr_RS[2]: Померите %1$d блокова са места %2$d надоле за једно место

en: Move %1$d block from position %2$d up by one place | Move %1$d blocks from position %2$d up by one place
sr_RS[0]: Померите %1$d блок са места %2$d нагоре за једно место
sr_RS[1]: Померите %1$d блока са места %2$d нагоре за једно место
sr_RS[2]: Померите %1$d блокова са места %2$d нагоре за једно место

en: Move %1$s block from position %2$d down to position %3$d
sr_RS: Померите блок %1$s са места %2$d надоле на место %3$d

en: Move %1$s block from position %2$d up to position %3$d
sr_RS: Померите блок %1$s са места %2$d нагоре на место %3$d

en: Move backward (PgUp) or forward (PgDn) by one month.
sr_RS: Померите се уназад (PgUp) или напред (PgDn) за један месец.

en: Move backward (left) or forward (right) by one day.
sr_RS: Померите се уназад (лево) или напред (десно) за један дан.

en: Move backward (up) or forward (down) by one week.
sr_RS: Померите се уназад (горе) или напред (доле) за једну седмицу.

en: Move down
sr_RS: Помери надоле

en: Move to trash
sr_RS: Помери на отпад

en: Move up
sr_RS: Помери нагоре

en: Muted
sr_RS: Утишано

en: Name:
sr_RS: Име:

en: Navigate to the nearest toolbar.
sr_RS: Крећи се на најближу траку а алаткама.

en: Navigate to the next part of the editor (alternative).
sr_RS: Крећи се на следећи део уређивача (алтернативно).

en: Navigate to the next part of the editor.
sr_RS: Крећи се на следећи део уређивача.

en: Navigate to the previous part of the editor (alternative).
sr_RS: Крећи се на следећи део уређивача (алтернативно).

en: Navigate to the previous part of the editor.
sr_RS: Крећи се на претходни део уређивача.

en: Navigating with a keyboard
sr_RS: Кретање са тастатуром

en: New Column
sr_RS: Нови ступац

en: Newest to Oldest
sr_RS: Од најновијих до најстаријих

en: No archives to show.
sr_RS: Нема архива за приказ.

en: No block selected.
sr_RS: Нема одабраног блока.

en: No blocks created yet.
sr_RS: Још увек нема направљених блокова.

en: No blocks found.
sr_RS: Нема пронађених блокова.

en: No comments to show.
sr_RS: Нема коментара за приказ.

en: No posts found.
sr_RS: Нема нађених чланака.

en: No results found.
sr_RS: Нема пронађених резултата.

en: No results.
sr_RS: Нема резултата.

en: None
sr_RS: Нема

en: November
sr_RS: новембар

en: Number of Comments
sr_RS: Број коментара

en: Number of items
sr_RS: Број ставки

en: Object subtype.
sr_RS: Подврста предмета.

en: Object type.
sr_RS: Врста предмета.

en: October
sr_RS: октобар

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
sr_RS: Од планина и штампарских преса

en: Oldest to Newest
sr_RS: Од најстаријих до најновијих

en: Only visible to site admins and editors.
sr_RS: Видљив само управницима веб места и уредницима.

en: Open in New Tab
sr_RS: Отвори у новом језичку

en: Open publish panel
sr_RS: Отвори таблу објаве

en: Open the block navigation menu.
sr_RS: Отвори изборник кретања блока.

en: Options
sr_RS: Могућности

en: Order
sr_RS: Поредак

en: Order by
sr_RS: Поређај по

en: Outdent list item
sr_RS: Извуци ставку списка

en: Outline
sr_RS: Обрис

en: Page Attributes
sr_RS: Особине стране

en: Page Up and Page Down
sr_RS: Page Up и Page Down

en: Page break
sr_RS: Прелом странице

en: Page published privately.
sr_RS: Страна је приватно објављена.

en: Page published.
sr_RS: Страна је објављена.

en: Page reverted to draft.
sr_RS: Страна је враћена у нацрт.

en: Page scheduled.
sr_RS: Страна је заказана.

en: Page updated.
sr_RS: Страна је ажурирана.

en: Pale cyan blue
sr_RS: Бледо плави цијан

en: Pale pink
sr_RS: Бледо роза

en: Paragraph
sr_RS: Пасус

en: Paragraphs
sr_RS: Пасуси

en: Parent Category
sr_RS: Надређена категорија

en: Parent Term
sr_RS: Надређени члан

en: Password Protected
sr_RS: Заштићено лозинком

en: Paste URL or type to search
sr_RS: Налепите URL или куцајте за претрагу

en: Paste or type URL
sr_RS: Налепите URL или куцајте

en: Pending Review
sr_RS: Чека преглед

en: Period
sr_RS: Тачка

en: Permalink copied
sr_RS: Стална веза је умножена

en: Permalink:
sr_RS: Стална веза:

en: Pin to toolbar
sr_RS: Закачи на траку са алаткама

en: Playback Controls
sr_RS: Контроле репродукције

en: Plugins
sr_RS: Додаци

en: Post Format
sr_RS: Облик чланка

en: Post Visibility
sr_RS: Видљивост чланка

en: Post formats supported.
sr_RS: Подржани облици чланка.

en: Post published privately.
sr_RS: Чланак је приватно објављен.

en: Post published.
sr_RS: Чланак је објављен.

en: Post reverted to draft.
sr_RS: Чланак је враћен у нацрт.

en: Post scheduled.
sr_RS: Чланак је заказан.

en: Post updated.
sr_RS: Чланак је ажуриран.

en: Poster Image
sr_RS: Слика плаката

en: Preformatted
sr_RS: Обликовано унапред

en: Preload
sr_RS: Учитај унапред

en: Preview
sr_RS: Преглед

en: Preview link for the post.
sr_RS: Веза предпрегледа чланка.

en: Previews for this are unavailable in the editor, sorry!
sr_RS: Жао нам је, прегледи за ово нису доступни у уређивачу.

en: Printing since 1440. This is the development plugin for the new block editor in core.
sr_RS: Штампање од 1440. Ово је додатак у изградњи за нови уређивач блокова у основи.

en: Private
sr_RS: Приватно

en: Prompt visitors to take action with a custom button.
sr_RS: Наведите посетиоце да изведу радљу са прилагођеним дугметом.

en: Protected with a password you choose. Only those with the password can view this post.
sr_RS: Заштићен лозинком коју одаберете. Само они са лозинком могу да виде чланак.

en: Public
sr_RS: Јавно

en: Publish
sr_RS: Објави

en: Publish:
sr_RS: Објављује се:

en: Published
sr_RS: Објављен

en: Publishing failed
sr_RS: Објављивање није успело

en: Publishing…
sr_RS: Објављивање…

en: Publish…
sr_RS: Објави…

en: Quote
sr_RS: Цитат

en: REST search handlers must extend the %s class.
sr_RS: Држачи REST претраге морају проширити класу %s.

en: Read more
sr_RS: Прочитај више

en: Redo
sr_RS: Понови

en: Redo your last undo.
sr_RS: Понови своје последње враћање.

en: Remove
sr_RS: Уклони

en: Remove Block
sr_RS: Уклони блок

en: Remove Image
sr_RS: Уклони слику

en: Remove Poster Image
sr_RS: Уклони слику плаката

en: Remove a link.
sr_RS: Уклони везу.

en: Remove from Reusable Blocks
sr_RS: Уклони из блокова за вишекратну употребу

en: Remove image
sr_RS: Уклони слику

en: Remove item
sr_RS: Уклони ставку

en: Remove the selected block(s).
sr_RS: Уклони изабрани блок.

en: Replace image
sr_RS: Замени слику

en: Reset
sr_RS: Ресетуј

en: Reset font size
sr_RS: Ресетуј величину словног лика

en: Reset the template
sr_RS: Ресетуј шаблон

en: Resetting the template may result in loss of content, do you want to continue?
sr_RS: Ресетовање шаблона може да произведе губитак садржаја. Да ли желите да наставите?

en: Resolve Block
sr_RS: Реши блок

en: Reusable
sr_RS: За вишекратну употребу

en: Reusable Block
sr_RS: Блок за вишекратну употребу

en: Reusable Block: %s
sr_RS: Блок за вишекратну употребу: %s

en: Reusable Blocks
sr_RS: Блокови за вишекратну употребу

en: Reusable Template
sr_RS: Шаблон за вишекратну употребу

en: Reusable block imported successfully!
sr_RS: Блок за вишекратну употребу је успешно увезен!

en: Revisions
sr_RS: Ревизије

en: Row Count
sr_RS: Број редова

en: Save
sr_RS: Сачувај

en: Save Draft
sr_RS: Сачувај нацрт

en: Save as Pending
sr_RS: Сачувај као „На чекању“

en: Save your changes.
sr_RS: Сачувај своје измене.

en: Saved
sr_RS: Сачувано

en: Saving
sr_RS: Снимање

en: Schedule
sr_RS: Закажи

en: Scheduled
sr_RS: Заказано

en: Schedule…
sr_RS: Закажи…

en: Scheduling failed
sr_RS: Заказивање није успело

en: Scheduling…
sr_RS: Заказивање…

en: Search Blocks
sr_RS: Претражи блокове

en: Search for a block
sr_RS: Тражи блок

en: See next tip
sr_RS: Види следећи савет

en: Select
sr_RS: Изабери

en: Select Category
sr_RS: Изабери категорију

en: Select Day
sr_RS: Изабери дан

en: Select Month
sr_RS: Изабери месец

en: Select Post
sr_RS: Изабери чланак

en: Select Poster Image
sr_RS: Изабери слику плаката

en: Select Week
sr_RS: Изабери седмицу

en: Select Year
sr_RS: Изабери годину

en: Select all text when typing. Press again to select all blocks.
sr_RS: Изабери сав текст за време куцања. Притисни поново за одабир свих блокова.

en: Select or Upload Media
sr_RS: Одаберите или отпремите садржај

en: Select the date in focus.
sr_RS: Ставите датум у фокус.

en: Selection shortcuts
sr_RS: Пречице одабира

en: Send Trackbacks
sr_RS: Пошаљи повратне везе

en: Separate with commas
sr_RS: Одвојите запетама

en: Separate your content into a multi-page experience.
sr_RS: Поделите свој садржај у више страница.

en: Separator
sr_RS: Растављач

en: September
sr_RS: септембар

en: Set featured image
sr_RS: Постави издвојену слику

en: Settings
sr_RS: Подешавања

en: Short Line
sr_RS: Кратки ред

en: Shortcode
sr_RS: Кратки кôд

en: Show Block Settings
sr_RS: Прикажи подешавања блока

en: Show Download Button
sr_RS: Прикажи дугме за преузимање

en: Show Hierarchy
sr_RS: Прикажи хијерархију

en: Show Post Counts
sr_RS: Прикажи број чланака

en: Show media on left
sr_RS: Прикажи садржај лево

en: Show media on right
sr_RS: Прикажи садржај десно

en: Show more tools & options
sr_RS: Прикажи више алатки и могућности

en: Show or hide the settings sidebar.
sr_RS: Прикажи или сакриј бочну траку подешавања.

en: Showing large initial letter.
sr_RS: Приказује се велико почетно слово.

en: Skip to the selected block
sr_RS: Скочи на изабрани блок

en: Slug
sr_RS: Подложак

en: Someone else has taken over this post.
sr_RS: Неко други је преузео овај чланак.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
sr_RS: Жао нам је, ова врста датотека није дозвољена из безбедоносних разлога.

en: Sorry, this file type is not supported here.
sr_RS: Жао нам је, ова врста датотека овде није подржана.

en: Sorry, we could not embed that content.
sr_RS: Жао нам је, тај садржај није могао бити угнежђен.

en: Sorry, you are not allowed to read Gutenberg blocks as this user.
sr_RS: Жао нам је, није вам дозвољено да читате Гутенбергове блокове као овај корисник.

en: Sorry, you are not allowed to read Gutenberg blocks of this post
sr_RS: Жао нам је, није вам дозвољено да читате Гутенбергове блокове овог чланка

en: Sorry, you are not allowed to view themes.
sr_RS: Жао нам је, није вам дозвољено да видите теме.

en: Spacer
sr_RS: Размакница

en: Spacer Settings
sr_RS: Подешавања размакнице

en: Spotlight Mode
sr_RS: Режим рефлектора

en: Standard
sr_RS: Уобичајен

en: Start with the building block of all narrative.
sr_RS: Почните са блоком за прављење приче.

en: Status
sr_RS: Стање

en: Status & Visibility
sr_RS: Стање и видљивост

en: Stick to the Front Page
sr_RS: Залепи на насловну страницу

en: Strikethrough
sr_RS: Прецртано

en: Stripes
sr_RS: Штрафте

en: Styles
sr_RS: Стилови

en: Subheading (deprecated)
sr_RS: Поднаслов (застарело)

en: Submit
sr_RS: Предај

en: Submit for Review
sr_RS: Предај на преглед

en: Suggestion:
sr_RS: Предлог:

en: Support
sr_RS: Подршка

en: Switch between Visual Editor and Code Editor.
sr_RS: Промени између Видљивог уређивача и Уређивача кôда.

en: Switch to Draft
sr_RS: Промени у нацрт

en: Table
sr_RS: Табела

en: Table Settings
sr_RS: Подешавања табеле

en: Tag
sr_RS: Ознака

en: Tags help users and search engines navigate your site and find your content. Add a few keywords to describe your post.
sr_RS: Ознаке помажу корисницима и претраживачима веба да се крећу кроз ваше веб место и пронађу садржај. Додајте пар речи да опишете свој чланак.

en: Take Over
sr_RS: Преузми

en: Template block used as a container.
sr_RS: Шаблон блок који се користи као оквир.

en: Template:
sr_RS: Шаблон:

en: Term
sr_RS: Члан

en: Text &amp; Headings
sr_RS: Текстови и заглавља

en: Text Alignment
sr_RS: Поравнање текста

en: Text Color
sr_RS: Боја текста

en: Text Columns (deprecated)
sr_RS: Текстуални ступци (застарело)

en: Text Link Settings
sr_RS: Подешавања текста везе

en: Text Settings
sr_RS: Подешавања текста

en: Text formatting
sr_RS: Обликовање текста

en: Thanks for testing Gutenberg!
sr_RS: Хвала вам за испробавање Гутенберга!

en: The <em>Inserter</em> Tool
sr_RS: Алатка <em>Уметач</em>

en: The ID for the object.
sr_RS: ID предмета.

en: The ID for the parent of the object.
sr_RS: ID родитеља предмета.

en: The WordPress community
sr_RS: Вордпресова заједница

en: The content of your post doesn’t match the template assigned to your post type.
sr_RS: Садржај вашег чланка се не поклапа са шаблоном додељеном вашој врсти чланака.

en: The current user can post HTML markup and JavaScript.
sr_RS: Тренутни корисник може да објављује HTML и Јаваскрипт.

en: The download button is hidden.
sr_RS: Дугме за преузимање је сакривено.

en: The download button is visible.
sr_RS: Дугме за преузимање је видљиво.

en: The editor has encountered an unexpected error.
sr_RS: Догодила се неочекивана грешка са уређивачем.

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
sr_RS: Циљ новог уређивача је једноставно и пријатно додавање богатог садржаја у Вордпресу. Цео овај чланак је састављен од <em>делова садржаја</em>—донекле сличним Лего коцкицама—које можете да померите около и да узајамно делујете са њима. Померите свој курсор около и примећићете да се различити блокови осветљавају са обрисима и стрелицама. Притисните стрелице да брзо промените место блокова, без страха од губљења ствари током поступка умножавања и лепљења.

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
sr_RS: Број захтеване странице је већи од броја доступних страница.

en: The rendered block.
sr_RS: Направљен блок.

en: The response is not a valid JSON response.
sr_RS: Одговор није исправан JSON одговор.

en: The title for the object.
sr_RS: Наслов предмета.

en: The visibility settings for the taxonomy.
sr_RS: Подешавање видљивости таксономије.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below.
sr_RS: Постоји аутоматски снимљено издање овог чланка које је новије него издање испод.

en: There is no autosave revision for this post.
sr_RS: Не постоји аутоматски снимљена ревизија овог чланка.

en: There is nothing to save. The autosave and the post content are the same.
sr_RS: Нема ничега за снимање. Аутоматско снимање и садржај чланка су исти.

en: This block can only be used once.
sr_RS: Овај блок може да се користи само једном.

en: This block contains unexpected or invalid content.
sr_RS: Овај блок садржи неочекивани или неважећи садржај.

en: This block has encountered an error and cannot be previewed.
sr_RS: Догодила се грешка са овим блоком и не може бити прегледан.

en: This block is deprecated. Please use the Columns block instead.
sr_RS: Овај блок је застарео. Молимо вас да уместо тога користите блок Ступци.

en: This block is deprecated. Please use the Paragraph block instead.
sr_RS: Овај блок је застарео. Молимо вас да уместо тога користите блок Пасус.

en: This color combination may be hard for people to read. Try using a brighter background color and/or a darker text color.
sr_RS: Ова комбинација боја је можда тешка за читање. Пробајте да користите светлију боју позадине и/или тамнију боју текста.

en: This color combination may be hard for people to read. Try using a darker background color and/or a brighter text color.
sr_RS: Ова комбинација боја је можда тешка за читање. Пробајте да користите тамнију боју позадине и/или светлију боју текста.

en: This file exceeds the maximum upload size for this site.
sr_RS: Ова датотека превазилази највећу дозвољену величину за отпремање овог веб места.

en: This file is empty.
sr_RS: Ова датотека је празна.

en: This post is already being edited.
sr_RS: Овај унос се већ уређује.

en: This post was previously edited in Gutenberg. You can continue in the Classic Editor, but you may lose data and formatting.
sr_RS: Овај чланак је претходно уређиван у Гутенбергу. Можете наставити у класичном уређивачу али тако можете изгубити податке и обликовање.

en: Thumbnails are cropped to align.
sr_RS: Умањене слике су опсечене за поравнање.

en: Thumbnails are not cropped.
sr_RS: Умањене слике нису опсечене.

en: Time
sr_RS: Време

en: Title
sr_RS: Наслов

en: Toggle editor selection menu
sr_RS: Изокрени изборник одабира уређивача

en: Toggle to show a large initial letter.
sr_RS: Изокрени приказ великог почетног слова.

en: Tools
sr_RS: Алатке

en: Transform To:
sr_RS: Претвори у:

en: Transform into:
sr_RS: Претвори у:

en: Trashing failed
sr_RS: Померање на отпад није успело

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
sr_RS: Пробајте одабир и уклањање или уређивање натписа, сада не морате да будете пажљиви са одабиром слике или друго текста због грешке или упропашћавања презентације.

en: URL to the object.
sr_RS: URL предмета.

en: Underline the selected text.
sr_RS: Подвуци изабрани текст.

en: Undo
sr_RS: Врати

en: Undo your last changes.
sr_RS: Врати своје последње измене.

en: Unified Toolbar
sr_RS: Уједињена трака са алаткама

en: Unique identifier for the object.
sr_RS: Јединствени идентификатор предмета.

en: Unique registered name for the block.
sr_RS: Јединствено регистровано име блока.

en: Unknown error
sr_RS: Непозната грешка

en: Unlink
sr_RS: Уклони везу

en: Unpin from toolbar
sr_RS: Откачи са траке са алаткама

en: Unrecognized Block
sr_RS: Непрепознати блок

en: Untitled Reusable Block
sr_RS: Неименован блок за вишекратну употребу

en: Up and Down Arrows
sr_RS: Горе и доле стрелице

en: Update
sr_RS: Ажурирај

en: Updating failed
sr_RS: Ажурирање није успело

en: Updating…
sr_RS: Ажурирање…

en: Upload
sr_RS: Отпреми

en: Upload an image
sr_RS: Отпреми слику

en: Use a post format
sr_RS: Користи облик чланка

en: Use a secure password
sr_RS: Користите сигурну лозинку

en: Use the classic WordPress editor.
sr_RS: Користите класични Вордпресов уређивач.

en: Verse
sr_RS: Стих

en: Very dark gray
sr_RS: Веома тамно сива

en: Very light gray
sr_RS: Веома светло сива

en: Video
sr_RS: Видео запис

en: Video Settings
sr_RS: Подешавања видео записа

en: View Posts
sr_RS: Види чланке

en: View all posts
sr_RS: Види све чланке

en: View the autosave
sr_RS: Види аутоматски снимљено издање

en: Visibility
sr_RS: Видљивост

en: Visibility:
sr_RS: Видљивост:

en: Visible to everyone.
sr_RS: Видљив свима.

en: Visual Editing
sr_RS: Видљиво уређивање

en: Visual Editor
sr_RS: Видљиви уређивач

en: Visual editor selected
sr_RS: Видљиви уређивач је изабран

en: Vivid cyan blue
sr_RS: Јарко плави цијан

en: Vivid green cyan
sr_RS: Јарко зелени цијан

en: Vivid red
sr_RS: Јарко црвена

en: Want to show only an excerpt of this post on your home page? Use this block to define where you want the separation.
sr_RS: Желите да прикажете само исечак овог чланка на својој насловној страници? Користите овај блок да одредите где желите поделу.

en: We're working closely with Cloudflare to fix this issue, but in the mean time, you can work around it in one of two ways:
sr_RS: Блиско радимо са Cloudflare-ом да бисмо решили овај проблем, али у међувремену можете га заобићи на један од два начина:

en: Welcome to the Gutenberg Editor
sr_RS: Добро дошли у уређивач Гутенберг

en: Welcome to the wonderful world of blocks! Click the “+” (“Add block”) button to add a new block. There are blocks available for all kinds of content: you can insert text, headings, images, lists, and lots more!
sr_RS: Добро дошли у чудесни свет блокова! Притисните на дугме „+“ („Додај блок“) да бисте додали нови блок. Има доступних блокова за све врсте садржаја: можете уметнути текст, заглавља, слике, спискове и пуно тога другог!

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
sr_RS: Оно што тренутно читате је <strong>текстуални блок</strong>, најједноставнији блок од свих. Текстуални блок има сопствене контроле за померање унутар чланка…

en: What’s next?
sr_RS: Шта је следеће?

en: When you’re ready, submit your work for review, and an Editor will be able to approve it for you.
sr_RS: Када сте спремни, предајте свој рад на преглед и уредник ће моћи да га одобри за вас.

en: Whether a taxonomy is intended for use publicly either via the admin interface or by front-end users.
sr_RS: Да ли је таксономија намењена за јавно коришћење било преко управљачког сучеља или од стране корисника са предње стране веб места.

en: Whether the taxonomy is publicly queryable.
sr_RS: Да ли је таксономија доступна за јавне упите.

en: Whether the theme supports post thumbnails.
sr_RS: Да ли тема подржава умањене слике чланка.

en: Whether the theme supports responsive embedded content.
sr_RS: Да ли тема подржава одговарајући угнежђени садржај.

en: Whether to allow automatic creation of taxonomy columns on associated post-types table.
sr_RS: Да ли дозволити аутоматско прављење ступаца таксономије у табелама повезаних врста чланака.

en: Whether to generate a default UI for managing this taxonomy.
sr_RS: Да ли правити подразумевано сучеље за управљање овом таксономијом.

en: Whether to make the taxonomy available for selection in navigation menus.
sr_RS: Да ли направити таксономију доступном за избор у изборницима кретања.

en: Whether to show the taxonomy in the quick/bulk edit panel.
sr_RS: Да ли приказати таксономију на табли за брзу/масовну измену.

en: Wide Line
sr_RS: Широки ред

en: Wide width
sr_RS: Широка ширина

en: Widgets
sr_RS: Виџети

en: Width
sr_RS: Ширина

en: Words
sr_RS: Речи

en: Work without distraction
sr_RS: Радите без ометања

en: Would you like to privately publish this post now?
sr_RS: Да ли желите да одмах приватно објавите овај чланак?

en: Write HTML…
sr_RS: Напишите HTML…

en: Write an excerpt (optional)
sr_RS: Напишите одломак (необавезно)

en: Write caption…
sr_RS: Напишите натпис…

en: Write code…
sr_RS: Напишите кôд…

en: Write file name…
sr_RS: Напишите име датотеке…

en: Write heading…
sr_RS: Напишите заглавље…

en: Write list…
sr_RS: Напишите списак…

en: Write preformatted text…
sr_RS: Напишите текст обликован унапред…

en: Write shortcode here…
sr_RS: Овде напишите кратки кôд…

en: Write subheading…
sr_RS: Напишите поднаслов…

en: Write title…
sr_RS: Напишите наслов…

en: Write your story
sr_RS: Напишите своју причу

en: Write…
sr_RS: Пишите…

en: Year
sr_RS: Година

en: You can also <a href="%s">browse previous revisions</a> and restore a version of the post before it was edited in Gutenberg.
sr_RS: Такође можете <a href="%s">прегледати претходне ревизије</a> и повратити издање чланка пре него што је уређиван у Гутенбергу.

en: You can build any block you like, static or dynamic, decorative or plain. Here&#8217;s a pullquote block:
sr_RS: Можете направити било какве блокове које желите, непокретне или динамичне, украсне или просте:

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
sr_RS: Можете променити број ступаца у својим галеријама превлачећи клизач у инспектору блока у бочној траци.

en: You have unsaved changes. If you proceed, they will be lost.
sr_RS: Имате несачуване измене. Уколико наставите, оне ће бити изгубљене.

en: Your site doesn't include support for the "%s" block. You can leave this block intact or remove it entirely.
sr_RS: Ваше веб место не укључује подршку за блок „%s“. Можете оставити овај нетакнутим или га у целости уклонити.

en: Your site doesn't include support for the "%s" block. You can leave this block intact, convert its content to a Custom HTML block, or remove it entirely.
sr_RS: Ваше веб место не укључује подршку за блок „%s“. Можете оставити овај нетакнутим, претворити га у блок Прилагођени HTML или га у целости уклонити.

en: Your site doesn't include support for this block.
sr_RS: Ваше веб место не укључује подршку за овај блок.

en: Your site uses Cloudflare, which provides a Web Application Firewall (WAF) to secure your site against attacks. Unfortunately, some of these WAF rules are incorrectly blocking legitimate access to your site, preventing Gutenberg from functioning correctly.
sr_RS: Ваше веб место користи Cloudflare, који омогућава Web Application Firewall (WAF) да би обезбедио ваше веб место од напада. Нажалост, неки од ових WAF правила неправилно зауставља легитимни приступ вашем веб месту, онемогућавајући Гутенберг да ради како треба..

en: Your theme uses post formats to highlight different kinds of content, like images or videos. Apply a post format to see this special styling.
sr_RS: Ваша тема користе облике чланака да истакне различите врсте садржаја, попут слика и видео записа. Примените облик чланка да видите ово посебно стилизовање.

en: Your work will be published at the specified date and time.
sr_RS: Ваш рад ће бити објављен у наведени датум и време.

en: You’ll find more settings for your page and blocks in the sidebar. Click “Settings” to open it.
sr_RS: Можете пронаћи још подешавања за своју страницу и блокове у бочној траци. Притисните на „Подешавања“ да бисте их отворили.

en: Z → A
sr_RS: Ш 	 А

en: audio
sr_RS: звучни запис

[ctx: block name]
en: More
sr_RS: Више

[ctx: block style]
en: Large
sr_RS: Велики

[ctx: block style]
en: Regular
sr_RS: Редовни

[ctx: block style]
en: Rounded
sr_RS: Заобљени

[ctx: block style]
en: Squared
sr_RS: Правоугани

[ctx: block title]
en: Classic
sr_RS: Класични

[ctx: block title]
en: Embed
sr_RS: Угнежђивање

[ctx: blocks]
en: Most Used
sr_RS: Најкоришћенији

en: blog
sr_RS: блог

en: bullet list
sr_RS: тачкасти списак

[ctx: button label]
en: Download
sr_RS: Преузми

[ctx: button label]
en: Embed
sr_RS: Угнезди

[ctx: button label]
en: Import
sr_RS: Увези

[ctx: button to expand options]
en: More
sr_RS: Више

en: divider
sr_RS: делилац

en: document
sr_RS: документ

[ctx: editor button]
en: Left to right
sr_RS: Лево ка десно

en: embed
sr_RS: угнежђивање

[ctx: font size name]
en: Custom
sr_RS: Прилагођена

[ctx: font size name]
en: Huge
sr_RS: Огромна

[ctx: font size name]
en: Large
sr_RS: Велика

[ctx: font size name]
en: Medium
sr_RS: Средња

[ctx: font size name]
en: Normal
sr_RS: Нормална

[ctx: font size name]
en: Small
sr_RS: Мала

en: g:i a
sr_RS: H:i

en: horizontal-line
sr_RS: водоравни-ред

en: image
sr_RS: слика

en: images
sr_RS: слике

[ctx: imperative verb]
en: Preview
sr_RS: Прегледај

[ctx: imperative verb]
en: Resolve
sr_RS: Реши

en: is now live.
sr_RS: сада иде уживо.

en: is now scheduled. It will go live on
sr_RS: је сада заказан. Ићи ће уживо

en: movie
sr_RS: филм

en: music
sr_RS: музика

en: next page
sr_RS: следећа страница

en: no parent
sr_RS: нема родитеља

en: no title
sr_RS: нема наслова

[ctx: noun]
en: View
sr_RS: Поглед

en: numbered list
sr_RS: нумерисан списак

en: ordered list
sr_RS: уређен списак

en: pagination
sr_RS: обележавање страница

en: photo
sr_RS: фотографија

en: photos
sr_RS: фотографије

en: poetry
sr_RS: поезија

en: post
sr_RS: чланак

[ctx: post format]
en: Format
sr_RS: Облик

en: recent comments
sr_RS: скорашњи коментари

en: recent posts
sr_RS: скорашњи чланци

en: subtitle
sr_RS: поднапис

[ctx: term]
en: %s added
sr_RS: %s је додато

[ctx: term]
en: %s removed
sr_RS: %s је уклоњено

[ctx: term]
en: Remove %s
sr_RS: Уклони %s

en: text
sr_RS: текст

en: title
sr_RS: наслов

en: video
sr_RS: видео запис
